Posted in Q&A

Zabieg  keratynowego prostowania/wygładzenia włosów opracowano w Brazylii, z myślą o kobietach z niesfornymi, kręconymi, wysuszonymi słońcem włosami, dlatego też zabieg ten jest doskonałym sposobem na puszące się, trudne do ułożenia pasma. W tym wpisie Klaudia odpowiada na wszystkie nurtujące Was pytania dotyczące tego zabiegu.

Na czym polega zabieg keratynowego wygładzenia włosów?

Głównym celem tego zabiegu jest maksymalne odżywienie i odbudowanie włosów – ich wyprostowanie to tak naprawdę efekt uboczny, który w miarę wypłukiwania się użytych do zabiegu kosmetyków słabnie. A więc na czym polega keratynowe prostowanie/wygładzenie włosów? Polega na zintensyfikowaniu działaniu keratyny (to białko, które jest budulcem naszych włosów) bardzo wysoką temperaturą.

Dla kogo jest przeznaczony?

Keratynowe prostowanie/wygładzenie włosów ma na celu poprawę ich kondycji, więc teoretycznie jest „dla każdego”. Jednak najlepiej sprawdzi się u osób, które borykają się z następującymi problemami włosów:
– elektryzowanie,
– puszenie,
– zniszczenie,
– pozbawienie blasku, zmatowienie,
– włosy są grube, kręcone,

Kto nie powinien poddawać się temu zabiegowi?

Jak każdy zabieg, również keratynowe prostowanie/wygładzenie włosów ma swoje ograniczenia. Odradzamy je osobom, które:
– mają bardzo zniszczone, łamliwe i kruche włosy,
– często poddają włosy rozjaśnianiu,
– często pływają w basenie,
– nie dbają o codzienną pielęgnację włosów tj. chodzą spać z mokrymi włosami, rozczesują je nieumiejętnie i zapominają o stosowaniu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Czy ciąża jest przeciwwskazaniem?

W przypadku gdy klientka, która chce poddać się zabiegowi jest w ciąży stosujemy inny, łagodniejszy preparat, który jest dla niej jak i dziecka całkowicie bezpieczny.

Jak wygląda zabieg?

W zależności od długości włosów zabieg keratynowego prostowania/wygładzenia trwa średnio około 2 godzin. W pierwszej kolejności myjemy dwukrotnie głowę specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosów. Następnie odsączamy włosy ręcznikiem i suszymy je, używając średniego nawiewu. W dalszej kolejności nakładamy pędzelkiem keratynę, którą należy potrzymać na włosach około 20-30 minut. Na końcu ponownie suszymy włosy i bardzo dokładnie prostujemy każde pasmo za pomocą prostownicy.

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu nie wolno:
– przez 48 od zabiegu nie można myć włosów
– do czasu pierwszego umycia włosów po zabiegu należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z wodą (deszcz, sauna, inne pomieszczenia o dużej wilgotności powietrza)
– przez pierwsze 48 godzin nie wiązać włosów, spinać oraz zaginać (jeśli np. w nocy włosy się zagną, należy je wyprostować prostownicą)

Aby efekty keratynowego prostowania/wygładzenia utrzymały się jak najdłużej, należy unikać kosmetyków do włosów, które mają w swoim składzie:
– SLS/SLES (Sodium Lauryl Sulfate i Sodium Laureth Sulfate),
– silikony (simethicone, trimethicone, cyclomethicone, cyclopentasiloxane, trimethylsilylamodimethicone, trimethylsiloxysilicates, dimethicone copolyol, lauryl methicone copolyol, hydrolyzed wheat protein, hydroxypropyl polysiloxane, PEG-silikony, amodimethicone, dimethicone, dimethiconol, beheonoxy dimethicone, phenyl trimethicone),
– sól
– alkohol

Keratyna, a koloryzacja?

Odstęp między koloryzacją, a keratyną powinien wynosić co najmniej dwa tygodnie. W przypadku dekoloryzacji najpierw należy wykonać rozjaśnienie, a następnie keratynowe prostowanie/wygładzenie (odstęp miesiąca), w odwrotnym przypadku dekoloryzacja zmyję całą keratynę z włosów.

Jakie są efekty po zabiegu?

Efekt keratynowego prostowania/wygładzenia utrzymuje się od 3 do 5 miesięcy w zależności od rodzaju włosów, częstości mycia głowy i dbania o włosy po zabiegu.

Warto jednak wiedzieć, że jednokrotne wykonanie keratynowego prostowania/wygładzenia włosów nie wystarczy i do podtrzymania uzyskanych efektów konieczne jest jego ponawianie.

Jaka jest cena tej usługi?

Cena zabiegu wynosi 350 zł.

 

Klaudia

Zacznij wpisać, czego szukasz i kliknij enter

Koszyk