Posted in Aktualności

Choć wydaje nam się, że suszenie włosów jest jedną z łatwiejszych rzeczy to właśnie podczas tej czynności często popełniamy błędy.
Ania zdradziła nam grzeszki, które według niej popełniamy…

1. Rozczesywanie włosów „na siłę”
Zanim przystępujemy do suszenia włosów często próbujemy rozczesywać mokre włosy, a kiedy zaczynają się plątać próbujemy rozczesać je na siłę. Po umyciu włosów najlepiej zastosować odżywkę, maskę bądź preparat, który pomoże nam je rozczesać nie powodując żadnych uszkodzeń. Za przestrzeganie tego punktu włosy na pewno odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem! Dla łatwiejszego rozczesywania włosów polecamy odżywkę bądź maskę z serii Dualsenses Rich Repair.

2. Nieprawidłowe trzymacie szczotki
Wiele z nas – kobiet, trzyma suszarkę w ręce którą na co dzień się posługuje, drugą natomiast próbuje modelować włosy. Powinno być odwrotnie.
Jeżeli jesteś praworęczna to właśnie w tej ręce powinnaś trzymać szczotkę. Dzięki temu będziesz mogła z większą sprawnością operować szczotką

3.Zbyt wysoka temperatura
Zbyt wysoka temperatura niszczy włos i otwiera łuskę, stylizacja przy zbyt wysokiej temperaturze osłabia włosy nawet o 50%, a przy włosach farbowanych narażamy je na dużo szybszą utratę koloru. Pamiętaj, że przed każdym suszeniem włosów możesz zastosować termo-ochronę która chroni Twoje włosy nawet do 200 stopni.
Jako termo-ochronę polecam Just Smooth Control oraz Kerasilk color Protective Blow Dry-spray.

4. Nie prostuj mokrych/wilgotnych włosów!
Wiele z Was zapewne pomyśli, że to nieprawda, jednak jak wynika z badań, aż co 5 kobieta z czystej nieświadomości niszczy swoje włosy poprzez prostowanie kiedy są jeszcze wilgotne! Pamiętaj – Twoje włosy powinny być całkowicie suche przed prostowaniem!

5.Pośpiech jest złym doradcą!
Która z nas nie suszyła włosów w pośpiechu? Niestety robiąc to wyrywamy je i narażamy na negatywne skutki, jak przesuszenie czy też uszkodzenie.
Dlatego nawet jeśli bardzo się spieszysz pamiętaj o zachowaniu odrobiny ostrożności. Kochane Panie przecież włosy to nasza wizytówka

6.Zła suszarka
Nowoczesne modele wyposażone są w regulację temperatury oraz regulowaną siłę nawiewu i różne nasadki. Dobra suszarka to inwestycja na lata, która naprawdę się opłaca. Warto mieć w suszarce funkcje jonizacji, zapobiega ona elektryzowaniu się włosów i dodatkowo je wygładza.

 

Zacznij wpisać, czego szukasz i kliknij enter

Koszyk